Pelargonia rabatowa 'Dark Lavender'


Rośliny obficie pokryte kwiatami ,dobre krzewienie ,jaskrawe kolory kwiatów kontrastujące z ciemnymi liśćmi ,w doniczkach 12 cm .

Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 9,20 zł bruttoNowy


 

 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
kwitnienie           o o o o o o o  
stanowisko   słoneczne
wysokość   do 40 cm
pH ziemi   6,5 - 7,5
ilość roślin   4 szt. na balkonową donicę 60cm

 


Pelargonie rabatowe charakteryzują się dużą siłą wzrostu, doskonałym krzewieniem, olbrzymimi kwiatostanami o atrakcyjnych kolorach i wczesnością odmian.Kwitną bardzo obficie, ciągłość kwitnienia aż do przymrozków. Mogą rosnąć na stanowiskach słonecznych i częściowo zacienionych. Kwiaty te są bardzo odporne na chłody, upały i wietrzną pogodę. Szczególnie polecane są do sadzenia na rabatach kwiatowych, w dużych pojemnikach i misach.


Rośliny idealne do obsadzania skrzynek balkonowych, okiennych i wiszących pojemników.Idealne do kompozycji z innymi roślinami.Pelargonie wykazuje dużą odporność na przesuszanie. Zazwyczaj uprawiane są jako rośliny jednoroczne.

Musimy jednak pamiętać, że aby pelargonie pięknie nam kwitły potrzebują dużo wody i składników pokarmowych. Susza spowodować może nagromadzenie się w ziemi soli mineralnych uszkadzających korzenie. Przesuszona ziemia trudniej przyjmuje wodę, a przelanie doprowadzić może do wypłukania nawozów. Powinniśmy, więc podlewać je w mądry sposób.

 

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

 


 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Uprawa:

Pelargonie należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6.5-7.5 , na słonecznym stanowisku. Doniczki nie powinny być zbyt duże, ponieważ pelargonie kwitną bujnie i obficie tylko wtedy, gdy bryła korzeniowa jest ściśnięta. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Ogólna zasada jest taka: podlewamy wtedy, gdy ziemia jest sucha.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz 'Gardenplant Uniwersalny' w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem 'Gardenplant do Kwitnących' w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

najczęściej spotykaną chorobą tej pelargonii jest szara pleśń.

 

Podstawową przyczyną pojawiania się tej choroby jest wysoka wilgotność powietrza przy wysokiej temperaturze, mała przewiewność w okresie niedoboru światła.

Zaatakowane liście należy usunąć a roślinę opryskać. Środki zwalczające pleśń to np. Rovral Flo , Amistar , Substral Grzybobójczy. Oprysk należy wykonać kilkakrotnie w odstępie 7 dni.

 

 

Pelargonia jest rośliną odporną na szkodniki, jednak często atakują ją mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 23,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...