Przeglądane

Lantana 'Rose'


Sadzonki wysyłamy od 15.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 7,90 zł brutto117

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 


Lantana należy do grupy roślin o ozdobnych kwiatach. Jako półkrzew, nadaje się zarówno do obsadzania różnego rodzaju skrzynek i donic balkonowych jak i rabat ogrodowych. W naszych warunkach nie zimuje, można ją przechowac w pomieszczeniu. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, w innym przypadku kwitnie mniej intensywnie. Kwiaty na początku są żółte, z czasem wybarwiają się do innych kolorów. Dlatego właśnie w jednym kwiatostanie mają różne kolory. UWAGA !! Lantana jest rośliną trującą , zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

Uprawa:

Lantanę należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.5 - 6 , na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinn być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Mączlik szklarniowy.

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL. Można też zastosować żółte tablice lepowe, które wyłapują dorosłe osobniki.

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 21,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...