Lantana czerwona


Wspaniała , obficie kwitąca roślina. Bardzo dobrze się rozkrzewia. Kwitnie od wiosny do późnej jesieni.

Więcej szczegółów

cena: 5,20 zł bruttoGardenplant

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
kwitnienie           o o o o o o    
stanowisko   słoneczne, półcień
wysokość   do 1 m
pH ziemi   6 - 6,5
ilość roślin  

 


Lantana należy do grupy roślin o ozdobnych kwiatach. Jako półkrzew, nadaje się zarówno do obsadzania różnego rodzaju skrzynek i donic balkonowych jak i rabat ogrodowych. W naszych warunkach nie zimuje, można ją przechowac w pomieszczeniu. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, w innym przypadku kwitnie mniej intensywnie. Kwiaty na początku są żółte, z czasem wybarwiają się do innych kolorów. Dlatego właśnie w jednym kwiatostanie mają różne kolory. UWAGA !! Lantana jest rośliną trującą , zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

 

Tak wyglądaja oferowane sadzonki:

Zapisz

Zapisz

Uprawa:

Lantanę należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.5 - 6 , na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinn być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Mączlik szklarniowy.

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL. Można też zastosować żółte tablice lepowe, które wyłapują dorosłe osobniki.

 

Zapisz

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Dostawa następnego dnia 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...