Werbena Vanessa compact Lime

N Werbena różowa


Roślina o dobrym rozkrzewianiu , zwieszająca się  ,wcześnie i obficie kwitnąca , w doniczce 11 cm. Kwitnie od maja do października . Odmiana bardziej zwarta i nieco wolniej rosnąca niż klasyczne werbeny.

Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub w wybranym po zakupie terminie.

Więcej szczegółów

cena: 8,30 zł brutto130

Nowy


 

 

 

Werbeny odmiany Vanessa Compact cechują się zwartym pokrojem , dobrym krzewieniem. Wcześnie i obficie kwitną. Ich kwiaty charakteryzują się bardzo trwałymi kolorami a sama roślina jest odporna na mączniaka. Rosną nieco wolniej i osiągają mniejsze rozmiary niż klasyczne werbeny.

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

 

 

 

 

Uprawa:

Werbeny należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6.0 - 8.0 , na słonecznym  lub półcienistym stanowisku. Nie powinno się dopuszczać do przelewania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne, ale nie przelane.Należy pamiętać o usuwaniu zschniętych kwiatostanów i łodyg.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Szkodniki: 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 23,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...