Scewola 'Blue'


Scewola to popularna zwisająca roślina ozdobna. Idealna do ozdabiania balkonów i tarasów. Łatwa w uprawie i bardzo efektowna.
Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub we wskazanym nam po zakupie terminie.

Więcej szczegółów

cena: 10.30 zł brutto


Do darmowej dostawy brakuje 350.00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 350.00 zł

206

Nowy


Więcej informacji

 

 

Scaevola aemula, nazywana również skaewolą ozdobną, to gatunek rośliny z rodziny Goodeniaceae, pochodzącej z obszarów południowej Australii. Roślina ta jest popularna jako roślina ozdobna i często uprawiana jako rocznik w doniczkach, na balkonach i w ogrodach. Scaevola aemula charakteryzuje się małymi, fioletowymi lub białymi kwiatami, zebrane w kłosy, które kwitną przez większą część roku. Roślina ta lubi dobrze przepuszczalne, wilgotne gleby i pełne nasłonecznienie. Jest również odporna na suszę i wiatr. Scaevola aemula jest łatwa w uprawie i ma niskie wymagania pielęgnacyjne, co czyni ją idealnym wyborem dla początkujących ogrodników. Roślina ta może być stosowana jako ozdoba ogrodów, rabat, balkonów, tarasów oraz jako roślina okrywowa.

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 27 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)