Przeglądane

Scewola 'White'


Roślina jednoroczna o zwieszających się pędach, gęsto pokrytych pięknymi, niebieskimi kwiatami w kształcie wachlarzy. Do uprawy w donicach i amplach.

Więcej szczegółów

cena: 6,50 zł bruttoGardenplant

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
kwitnienie           o o o o o o o  
stanowisko   słoneczne, okresowy półcień
wysokość   do 60 cm
pH ziemi   5.0 - 5.5
ilość roślin   3 szt. na balkonową donicę 60cm

 


Roślina jednoroczna o obfitym i długotrwałym kwitnieniu. Charakteryzuje się doskonałym krzewieniem , długość pędów do 60 cm. Kwitnie od maja do pierwszych przymrozków. Jej kwiaty , w kształcie wachlarzy,  charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Doskonała do tworzenia kompozycji doniczkowych z innymi roślinami. Przeznaczony do uprawy w pojemnikach, donicach balkonowych lub koszach.

 


Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 14 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)
 
 
 
 
 
 

Uprawa:

Scewolę należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5-5.5 , na słonecznym stanowisku. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne o odpowiednim odczynie Ph.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposób uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

W przypadku niedoboru żelaza lub zbyt wysokiego Ph  podłoża może pojawić się chloroza. W takim przypadku należy dolistnie zasilić
roślinę żelazem w postaci chelatu.

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Dostawa następnego dnia 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...