Sanwitalia


Sanwitalia jest rośliną bardzo łatwą w uprawie i dobrze radzi sobie w trudnych warunkach klimatycznych. Preferuje stanowiska słoneczne i dobrze przepuszczalne gleby. Jest stosunkowo odporna na suszę i choroby.
Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub we wskazanym nam po zakupie terminie.

Więcej szczegółów

cena: 9.80 zł brutto196

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


Więcej informacji

 

Sanwitalia (Sanvitalia) to rodzaj roślin należący do rodziny astrowatych (Asteraceae). Rośliny te pochodzą z Ameryki Północnej i Południowej, ale są uprawiane w wielu częściach świata ze względu na swoje piękne, drobne kwiaty oraz łatwą uprawę.

Sanwitalia to roślina jednoroczna o płożących, zwisających pędach, osiągająca zwykle od kilku do kilkunastu centymetrów wysokości. Liście sanwitalii są drobne, lancetowate lub równowąskie. Kwiaty sanwitalii są żółte, drobne, o średnicy do 2 cm, ale występują w dużej ilości i tworzą kępy kwiatów.

Sanwitalia jest rośliną bardzo łatwą w uprawie i dobrze radzi sobie w różnych warunkach klimatycznych. Preferuje stanowiska słoneczne i dobrze przepuszczalne gleby. Roślina ta jest stosunkowo odporna na suszę i choroby, co czyni ją dobrym wyborem dla osób, które chcą uprawiać rośliny ozdobne, ale nie mają dużo czasu na ich pielęgnację.

Sanwitalia jest często stosowana jako roślina ozdobna w ogrodach, na balkonach i tarasach. Może być uprawiana w pojemnikach, a także jako roślina okrywowa lub na rabatach. 

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki: