Million bells , calibrachoa ' Lemon Slice '

N Million bells , calibrachoa  ' Lemon Slice '


Roślina o zwartej budowie ,wcześnie kwitnąca ,w doniczce 11 cm. Kwitnie od maja do pażdziernika .
Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub w wybranym po zakupie terminie.

Więcej szczegółów

cena: 9,50 zł brutto104

Nowy


 

  Million Bells to prześliczne rośliny cechujące się bardzo obfitym kwitnieniem (stąd nazwa 'milion dzwonków').Stanowią doskonałe uzupełnienie kompozycji roślin o średniej sile wzrostu. Rośliny kwitną obficie przez całe lato, charakteryzują się dużą tolerancją na niekorzystne warunki pogodowe. Idealne do uprawy w wysokich donicach , donicach wiszących i skrzynkach balkonowych.Przepięknie komponują się z bakopą , werbeną , pelargonią

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:


 

 Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 27 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)


 

Uprawa:

Million Belsa należy posadzić w substrat torfowy o odczynie lekko kwaśnym 5-5.5 , na słonecznym stanowisku. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże million belsa powinno być cały czas wilgotne, ale nie przelane. Podlewać należy podłoże, million bels jest  wrażliwy na "lanie po liściach" , może nastąpić ich brązowienie.Ze względu na szybki wzrost, nie wolno zapominać o regularnym nawożeniu.

 

Nawożenie:

Million bellsy nawozimy  nawozem GARDENPLANT DO SURFINII przy każdym podlaniu. Jest to specjalistyczny nawóz o zwiększonej zawartości żelaza,  co jest bardzo ważne przy uprawie million bellsa. Ponieważ jest to roślina bardzo szybko rosnąca i  obficie kwitnąca ma bardzo duże zapotrzebowania pokarmowe.

 

Choroby i szkodniki:

najczęściej spotykaną chorobą million belsa jest chloroza.

 

 

Podstawową przyczyną pojawiania się tej choroby jest niedobór żelaza. W celu jej uniknięcia, należy zapewnić odpowiednią ilość tego składnika w nawozie. W przypadku pojawienia się objawów, interwencyjnie należy kilkakrotnie w odstępach 3-4 dniowych opryskać roślinę, najlepiej wieczorem,  np. Microvitem Fe w stężeniu 0.3%

 

Inna często spotykana choroba , która atakuje million belsa to mączniak.

 

Zaatakowane liście należy usunąć a roślinę opryskać. Środki zwalczające tego grzyba to np. Score 250EC , Rovral Flo , Amistar . Oprysk należy wykonać kilkakrotnie w odstępie 7 dni.

 

 

 

 

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 23,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...