Pelargonia 'Angeleyes Bicolor'


Roślina o dobrze rozkrzewionej budowie ,w doniczce 11 cm. Kwitnąca od maja do pażdziernika .
Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 9,60 zł brutto122

Nowy


 

 

 


Pelargonie anielskie charakteryzują się drobnymi kwiatami, silnie rozkrzewiającymi się i mocnymi pędami, odpornymi na wiatr i mechaniczne uszkodzenia.
Pelargonia ta lepiej rośnie i kwitnie, gdy jest umiarkowanie lub słabo podlewana, źle reaguje na zalewanie. Przez cały czas wymaga intensywnego nawożenia nawozami do kwitnących roślin balkonowych. Nadaje się do uprawy we wszystkich pojemnikach. Ale szczególnie dobrze prezentuje się w wiszących doniczkach i koszach.

 

 Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

 

 

Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 27 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)  

 

 

Uprawa:

Pelargonie należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6.5-7.5 , na słonecznym stanowisku. Doniczki nie powinny być zbyt duże, ponieważ pelargonie kwitną bujnie i obficie tylko wtedy, gdy bryła korzeniowa jest ściśnięta. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Ogólna zasada jest taka: podlewamy wtedy, gdy ziemia jest sucha. Ze względu na gęsty pokrój, powinna rosnąć samodzielnie , nie nadaje się do kompozycji z innymi roślinami.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

najczęściej spotykaną chorobą tej pelargonii jest szara pleśń.

 

Podstawową przyczyną pojawiania się tej choroby jest wysoka wilgotność powietrza przy wysokiej temperaturze, mała przewiewność w okresie niedoboru światła.

Zaatakowane liście należy usunąć a roślinę opryskać. Środki zwalczające pleśń to np. Rovral Flo , Amistar , Substral Grzybobójczy. Oprysk należy wykonać kilkakrotnie w odstępie 7 dni.

 

Pelargonia jest rośliną odporną na szkodniki, jednak często atakują ją mączliki.

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL

 

 

 

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 23,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...