Pelargonia bluszczolistna czerwona


Pelargonie bluszczolistne to popularne rośliny ozdobne o zwisających pędach. Łatwe w uprawie, idealne do uprawy w doniczkach na balkonie, tarasie , jak i w ogrodzie. Kwitnąca od maja do października.
Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub we wskazanym nam po zakupie terminie.

Więcej szczegółów

cena: 11.00 zł brutto108

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


Więcej informacji

Pelargonie bluszczolistne (Pelargonium peltatum) to popularne rośliny ozdobne, często spotykane w ogrodach, na balkonach i w mieszkaniach. Są to rośliny zielne o pełzających pędach, osiągające zwykle od 30 do 60 cm długości. Liście są okrągłe lub sercowate, skórzaste i błyszczące, przypominające liście bluszczu, stąd nazwa gatunkowa.

Pelargonie bluszczolistne wytwarzają kwiaty w różnych kolorach, w zależności od odmiany. Kwiaty są zwykle pojedyncze lub zebrane w baldachy, a ich kolor może się zmieniać w zależności od wieku kwiatu. Kwitną od maja do września, a czasem nawet do października.

Pelargonie bluszczolistne wymagają słonecznego lub półcienistego stanowiska, wilgotnego podłoża i regularnego podlewania. Wymagają też regularnego nawożenia, najlepiej specjalnymi nawozami do roślin balkonowych. Rośliny te są dość odporne na choroby i szkodniki, ale czasami mogą być atakowane przez mszyce lub przędziorki.

Pelargonie bluszczolistne można uprawiać w doniczkach na balkonie a także w ogrodzie jako rośliny rabatowe lub na skalniakach. Są to rośliny łatwe w uprawie i dające piękne efekty wizualne, dlatego warto je polecać zarówno początkującym, jak i doświadczonym ogrodnikom.

  

Przykładowe sadzonki:

 

 

Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 27 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)