Niecierpek SunPatiens 'Dark Purple'


Roślina rabatowa i balkonowa do sadzenia na stanowiskach słonecznych i cienistych. Może rosnąć w doniczkach oraz rabatach ogrodowych.

Więcej szczegółów

cena: 6,90 zł brutto115

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 


Niecierpek SunPatiens® w przeciwieństwie do niecierpka Nowogwinejskiego, nadaje się do nasadzeń na stanowiskach zarówno słonecznych jak i cienistych. Charakteryzuje się dużo większą odpornością na warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu. Jest rośliną jednoroczną. Rośliny osiągają do 30 cm wysokości i mają krzaczasty pokrój.Niecierpek kwitnie obficie i równomiernie. Kwiaty, w zależności od odmiany, mogą być pomarańczowe, czerwone, różowe, purpurowe lub białe. Można go uprawiać na zewnątrz, ale także we wnętrzach. Doskonale nadaje się na kwietniki oraz do uprawy w pojemnikach na balkonach lub tarasach.

 

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

 


 

Uprawa:

Niecierpek należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6 - 6.5, na półcienistym osłoniętym od wiatru stanowisku . Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinn być cały czas wilgotne.Podczas podlewania , należy unikać moczenia liści i kwiatów.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów)   co 7 dni. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 14 dni roboczych. 24,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...