Niecierpek SunPatiens® 'Compact Red'


Duża , silna roślina do skrzyń i na rabaty. Do uprawy w słońcu i półcieniu. Tolerancyjna na chłód i upały.

Więcej szczegółów

cena: 6,10 zł brutto115

Nowy


 

 

 


Niecierpek nowogwinejski jest rośliną jednoroczną. Rośliny osiągają do 30 cm wysokości i mają krzaczasty pokrój.Niecierpek kwitnie obficie i równomiernie. Kwiaty, w zależności od odmiany, mogą być pomarańczowe, czerwone, różowe, purpurowe lub białe.Lubi miejsca zaciszne, najlepiej półcieniste, ewentualnie może być stanowisko słoneczne, ale zabezpieczone przed bezpośrednim promieniowaniem. Można go uprawiać na zewnątrz, ale także we wnętrzach. Doskonale nadaje się na kwietniki oraz do uprawy w pojemnikach na balkonach lub tarasach.

 

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

Uprawa:

Niecierpek należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6 - 6.5, na półcienistym osłoniętym od wiatru stanowisku . Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinn być cały czas wilgotne.Podczas podlewania , należy unikać moczenia liści i kwiatów.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów)   co 7 dni. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka po 15.03 od pon. do środy. Czas dostawy 48h 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...