Lobelia purpurowa

Lobelia purpurowa 5 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 1

Roślina jednoroczna o zwieszających się pędach, gęsto pokrytych pięknymi, drobnymi kwiatami.

Więcej szczegółów

cena: 4,60 zł bruttoGardenplant

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 


Roślina jednoroczna o bardzo wyrównanym wzroście, obfitym i długotrwałym kwitnieniu. Długość pędów do 50 cm. Kwitnie od czerwca do października. Jej kwiaty charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Doskonała do tworzenia kompozycji doniczkowych z pelargoniami, begoniami itp. oraz jako roślina okrywowa np. na rabaty. Wyjątkowo odporna na choroby i szkodniki.

Lobelię dokarmiamy raz na tydzień płynnym nawozem zawierającym więcej potasu niż azotu w stężeniu podanym przez producenta na opakowaniu. Gdy będziemy dokarmiać takim roztworem to barwa kwiatków będzie bardziej intensywna.

 

 

 
 Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 14 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)

Uprawa:

Lobelię należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6.5-7.5 , na słonecznym stanowisku. Doniczki nie powinny być zbyt duże, ponieważ lobelie kwitną bujnie i obficie tylko wtedy, gdy bryła korzeniowa jest ściśnięta. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Ogólna zasada jest taka: podlewamy wtedy, gdy ziemia jest sucha.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

najczęściej spotykaną chorobą pelargonii jest Korkowatość liści - endema.

 

Podstawową przyczyną pojawiania się korkowatości liści jest wysoka wilgotność powietrza przy wysokiej temperaturze oraz nadmierne podlewanie lub nadmierne podlewanie przy niskiej temperaturze, małej przewiewności w okresie niedoboru światła. Wszystkie te czynniki powodują, że korzenie kierują do liści większą ilość wody niż liście są w stanie odparować, co prowadzi do uszkodzenia tkanek.

 

Pelargonia jest rośliną odporną na szkodniki, jednak często atakują ją mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka po 15.03 od pon. do środy. Czas dostawy 48h 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...