Lawenda niebieskaPachnie na słonecznych rabatach, pyszni się kolorem fioletowego błękitu, delikatnego różu i nawet bieli. Każdy ogród powinien mieć co najmniej kilka krzewów tej przepięknej, aromatycznej krzewinki.

Więcej szczegółów

cena: 7,30 zł brutto118

Nowy


 

 

 


Lawenda należy do grupy roślin o ozdobnych kwiatach. Lawenda najlepiej się prezentuje posadzona w dużej, jednogatunkowej masie, jako pasy, żywopłoty, duże plamy. Wtedy wygląda najbardziej spektakularnie i malowniczo. Doskonale prezentuje się także samotnie w donicach lub skrzynkach. W naszych warunkach wymaga okrycia, żeby przezimować.

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

Uprawa:

Lawendę należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6.5 - 7.5 , na słonecznym stanowisku. Dobrze toleruje przesuszanie, nie znosi przelewania. Podłoże powinno być lekkie, nie gliniaste. Podczas podlewania nie wolno zraszać liści. Woda musi być podawana bezpośrednio do podłoża. Lawenda lubi przycinanie. Po przekwitnięciu, należy ją przyciąć do 1/2 długości.

 

Nawożenie:

Lawenda nie lubi nadmiaru nawozów. Do nawożenia zalecamy  GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów)  1-2 razy w tygodniu.

 

Choroby i szkodniki:

 

 Roślina jest wyjątkowo odporna na choroby i szkodniki.

 

 

 

 

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 19,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...