Lantana pomarańczowa


Wspaniała , obficie kwitąca roślina. Bardzo dobrze się rozkrzewia. Kwitnie od wiosny do późnej jesieni.

Więcej szczegółów

cena: 5,20 zł bruttoGardenplant

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
kwitnienie           o o o o o o    
stanowisko   słoneczne, półcień
wysokość   do 1 m
pH ziemi   6 - 6,5
ilość roślin  

 


Lantana należy do grupy roślin o ozdobnych kwiatach. Jako półkrzew, nadaje się zarówno do obsadzania różnego rodzaju skrzynek i donic balkonowych jak i rabat ogrodowych. W naszych warunkach nie zimuje, można ją przechowac w pomieszczeniu. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, w innym przypadku kwitnie mniej intensywnie. Kwiaty na początku są żółte, z czasem wybarwiają się do innych kolorów. Dlatego właśnie w jednym kwiatostanie mają różne kolory. UWAGA !! Lantana jest rośliną trującą , zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

 

Tak wyglądaja oferowane sadzonki:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Uprawa:

Lantanę należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.5 - 6 , na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinn być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Mączlik szklarniowy.

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL. Można też zastosować żółte tablice lepowe, które wyłapują dorosłe osobniki.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Dostawa następnego dnia 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...