Truskawka zwisająca , 'Elan'


Truskawki wcześnie i obficie owocujące ,puszczające długie wąsy na któych rosną nowe sadzonki od których odchodzą kolejne wąsy dlatego długość tej rośliny dorasta nawet do 1,5 m ,dobry słodki smak .

Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 8,70 zł brutto109

Nowy


 

 

 


Truskawka zwisająca, odmiany 'Elan. Jest to odmiana owocująca od połowy maja aż do przymrozków. Nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji, pędy dorastają do półtora metra. Charakteryzuje się obfitym owocowaniem. Bardzo aromatyczna, owocująca aż do późnej jesieni. Odmiana mrozoodporna, przezimuje w przypadku uprawy w gruncie. Idealna do uprawy w doniczkach, pojemnikach wiszących, rabatach.

 

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki

 

 

 

truskawka zwisajaca

 

Uprawa:

Truskawki należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.5 - 6.0, na słonecznym stanowisku , w półcieniu i cieniu owocowanie będzie mniejsze a owoce będą kwaśniejsze. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Do nawożenia stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Niedobory składników pokarmowych, zwłaszcza przy uprawie w skrzynkach i donicach istotnie wpłyną na smak owoców.

 

Choroby i szkodniki:

 

Mszyce

 

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Szara pleśń

 

Fungicydami polecanymi do zwalczania szarej pleśni są:

-Rovral Flo 255SC

-Mythos 300 SC

Zabiegi należy wykonywać począwszy od początku kwitnienia (10% kwiatów znajduje się w fazie białego pąka) i kontynuować je co 5-7 dni aż do momentu , gdy z 10% kwiatów opadną płatki korony. Skuteczność zabiegów zależy w dużej mierze od dokładności ich wykonania. Szczególnie ważne jest, aby ciecz dotarła do wnętrza krzaka i pokryła rozwijające się kwiaty.

 

Roztocz truskawkowiec

 

Ze względu na małe rozmiary szkodnika, znalezienie roztocza truskawkowca nawet za pomocą lupy jest dość kłopotliwe. Pierwsze uszkodzenia widoczne są na najmłodszych liściach truskawki – roztocz żeruje bowiem na maleńkich, zwiniętych jeszcze organach. Liście wolniej się rozwijają i mają osłabiony wzrost, są drobne, żółtawe i pomarszczone, a ogonki liściowe wyraźnie skrócone. Silniej uszkodzone rośliny są skarłowaciałe, zawiązują mniej pąków kwiatowych, słabiej owocują. Ich owoce są drobne, dojrzewają bardzo wolno lub nie dojrzewają wcale, mają małą zawartość cukru.

 

Preparaty zwalczające Roztocz truskawkowiec:

- Sanmite 20WP

- Ortus 05 SC

 

 

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 23,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...