Fuksja ' Double Red-Blue'


Sadzonki wysyłamy od 15.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 8,20 zł brutto111

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 


Fuksje są popularnymi na całym świecie roślinami ozdobnymi, uprawianymi w mieszkaniach, na balkonach, tarasach, ogrodach zimowych i w gruncie.Tysiące odmian fuksji zachwycają różnorodnością form, kształtów i kolorów kwiatów.Większość fuksji obecnie uprawianych kwitnie bardzo długo, nawet przez cały okres wegetacji. W Polsce fuksja nie zimuje w gruncie , na zimę należy ją przenieść do mieszkania, piwnicy lub szklarni. Fuksja wymaga stanowiska półcienistego do cienistego, na wolnym powietrzu, w miejscu osłoniętym od wiatru.Hodowane przez nas odmiany, to odmiany dobrze krzewiące się, wcześnie kwitnące.Pędy osiągają długość do ok. metra.


 

Tak wyglądają oferowane sadzonki

 

 

 

 

 

Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 14 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.

Uprawa:

Fuksje należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6 - 6.5, na półcienistym lub cienistym stanowisku , osłoniętym od wiatru. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposób uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Mączlik szklarniowy.

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL. Można też zastosować żółte tablice lepowe, które wyłapują dorosłe osobniki.

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Przędziorki

W celu ich zwalczenia , należy opryskać rośliny jednym z preparatów: Confidor , Vertimec , Nissorun , Ortus , zwracając szczególną uwagę na dokładne pokrycie dolnej strony liści.

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 21,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...