Fuksja 'Dark purple'


Sadzonki wysyłamy od 15.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 0,00 zł brutto111

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 


Fuksje są popularnymi na całym świecie roślinami ozdobnymi, uprawianymi w mieszkaniach, na balkonach, tarasach, ogrodach zimowych i w gruncie.Tysiące odmian fuksji zachwycają różnorodnością form, kształtów i kolorów kwiatów.Większość fuksji obecnie uprawianych kwitnie bardzo długo, nawet przez cały okres wegetacji. W Polsce fuksja nie zimuje w gruncie , na zimę należy ją przenieść do mieszkania, piwnicy lub szklarni. Fuksja wymaga stanowiska półcienistego do cienistego, na wolnym powietrzu, w miejscu osłoniętym od wiatru.Hodowane przez nas odmiany, to odmiany dobrze krzewiące się, wcześnie kwitnące.Pędy osiągają długość do ok. metra.

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:
 
 
 
 

Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 14 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza. 

Uprawa:

Fuksje należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6 - 6.5, na półcienistym lub cienistym stanowisku , osłoniętym od wiatru. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposób uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Mączlik szklarniowy.

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL. Można też zastosować żółte tablice lepowe, które wyłapują dorosłe osobniki.

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Przędziorki

W celu ich zwalczenia , należy opryskać rośliny jednym z preparatów: Confidor , Vertimec , Nissorun , Ortus , zwracając szczególną uwagę na dokładne pokrycie dolnej strony liści.

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 21,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...