Fuksja 'Leonita White Blue'

Fuksja 'Leonita White Blue'

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

Fuksja kwitnie niestrudzenie całe lato i wczesną jesienią jeśli spełnisz podstawowy wymóg jakim jest chłodne i lekko zacienione miejsce w ogrodzie.

Więcej szczegółów

cena: 5,90 zł bruttoGardenplant

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
kwitnienie           o o o o o o o  
stanowisko   półcień
wysokość   do 1 m
pH ziemi   6.0 - 6.5
ilość roślin   -

 


Fuksje są popularnymi na całym świecie roślinami ozdobnymi, uprawianymi w mieszkaniach, na balkonach, tarasach, ogrodach zimowych i w gruncie.Tysiące odmian fuksji zachwycają różnorodnością form, kształtów i kolorów kwiatów.Większość fuksji obecnie uprawianych kwitnie bardzo długo, nawet przez cały okres wegetacji. W Polsce fuksja nie zimuje w gruncie , na zimę należy ją przenieść do mieszkania, piwnicy lub szklarni. Fuksja wymaga stanowiska półcienistego do cienistego, na wolnym powietrzu, w miejscu osłoniętym od wiatru.Hodowane przez nas odmiany, to odmiany dobrze krzewiące się, wcześnie kwitnące.Pędy osiągają długość do ok. metra.


 

Tak wyglądają oferowane sadzonki

 

 

 

 

 

 

 


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Uprawa:

Fuksje należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 6 - 6.5, na półcienistym lub cienistym stanowisku , osłoniętym od wiatru. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelewania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Mączlik szklarniowy.

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Talstar 100 EC lub Confidor 200SL. Można też zastosować żółte tablice lepowe, które wyłapują dorosłe osobniki.

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Przędziorki

W celu ich zwalczenia , należy opryskać rośliny jednym z preparatów: Confidor , Vertimec , Nissorun , Ortus , zwracając szczególną uwagę na dokładne pokrycie dolnej strony liści.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka po 15.03 od pon. do środy. Czas dostawy 48h 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...