Dipladenia 'Rio® White'


Sadzonki wysyłamy od 15.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 16,00 zł brutto220

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 


Mandeville , w Polsce znane także jako Dipladenia to roślina mająca postać wijącego się i pnącego krzewu. Ma ona ciemne, lśniące liście a od maja pokrywa się mnóstwem dzwonkowatych, dużych kwiatów . Ze względu na intensywny wzrost powinna być sadzona pojedynczo. Powinna mieć zapewnione podpory w postaci pergol, drabinek, tyczek bambusowych, po których będzie mogła się piąć. Wymaga gleby próchniczej, dobrze przepuszczalnej, najlepiej z domieszką żwiru. Odpowiednio zasilana charakteryzuje się bardzo silnym wzrostem. Jest rośliną wieloletnią, jednak w naszym klimacie nie przetrwa zimy na zewnątrz. Należy przenieść ją do pomieszczenia ogrzewanego o temp. pow. 10stopni z dobrym nasłonecznieniem.

UWAGA ! Wszystkie części rośliny wykazują właściwości toksyczne.

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

 

 

Przesyłki zawierające rośliny wysyłamy od 14 marca każdego roku, oraz jeżeli prognozowana temperatura powietrza w ciągu następnych 4 dni od dnia nadania przesyłki jest wyższa niż zero stopni Celsjusza.(wdł. prognozy dostępnej na stronie http://www.accuweather.com)  

 

 

Uprawa:

Dipladenie należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5-5.5 , na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Doniczki nie powinny być zbyt małe, ze względu na intensywny wzrost. Roślina nie toleruje zarówno nadmiernego podlewania (nadmiar wody należy usuwać z podstawki) jak i przesuszania. Odwdzięczy się natomiast obfitym kwitnieniem i intensywną zielenią za zraszanie liści.

 

Nawożenie:

Dipladenia wymaga umiarkowanego nawożenia nawozami o zrównoważonym stosunku azotu do potasu ( np. gardenplant uniwersalny ). Dzięki temu uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

Prawidłowo uprawiana, jest stosunkowo odporna na choroby. Warto jednak co 2 tygodnie , zapobiegawczo opryskać ją preparatem grzybobójczym (np. Score, Dithane).

 

Diplademię mogą zaatakować mszyce, wciorniastki a w przypadku, gdy nie będzie zraszana, także przędziorki. Szkodniki należy zwalczać natychmiast po zauważeniu , ogólnie dostępnymi środkami chemicznymi.

 

 

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 21,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...