Begonia 'Dragon Wind Red'


Roślina bardzo silnie rosnąca ,duże jaskrawe kwiaty ,w doniczkach 12 cm .Kwitnie aż do przymrozków .

Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub w wybranym przez klienta terminie.

Więcej szczegółów

cena: 10,20 zł brutto102

Nowy


 

 

 

 


Najsilniej rosnąca begonia ogrodowa o niewielkich wymaganiach pokarmowych. Charakteryzuje się dużą tolerancją na niesprzyjające warunki. Begonie są jednymi z najpopularniejszych kwiatów do obsadzania stanowisk słonecznych i półcienistych. Charakteryzuje się silnym, wzniesionym pokrojem i pełnymi , zwisającymi kwiatami o bardzo intensywnym kolorze. Kwitną nieprzerwanie od maja do późnej jesieni. Ze względu na wielkość , powinny być sadzone na stanowiskach zacisznych.

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki:

 

Uprawa:

Begonie  należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.0 - 6.0, na słonecznym lub półcienistym stanowisku , osłoniętym od wiatru. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia roślin, chociaż begonia toleruje okresowe niedobory wody.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Przędziorki

W celu ich zwalczenia , należy opryskać rośliny jednym z preparatów: Confidor , Vertimec , Nissorun , Ortus , zwracając szczególną uwagę na dokładne pokrycie dolnej strony liści.

 

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Wysyłka od pon. do środy. Czas dostawy: do 10 dni roboczych. 23,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...