Begonia stale kwitnąca czerwona


Należy do begonii o ozdobnych kwiatach.Ma postać niskiej krzaczastej rośliny, dochodzącej do 20 cm wysokości.Idealna na kwietniki, do obsadzania skrzynek balkonowych, mis czy na cmentarz. 

Więcej szczegółów

cena: 2,59 zł bruttoGardenplant

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
kwitnienie           o o o o o o o  
stanowisko   półcień, cień
wysokość   do 30 cm
pH ziemi   5.0 - 6.0
ilość roślin   3 szt. na balkonową donicę 60cm.

 


Należy do begonii o ozdobnych kwiatach.Ma postać niskiej krzaczastej rośliny, dochodzącej do 20 cm wysokości. W przeciwieństwie do innych begonii tolerują one stanowiska słoneczne ( w miejscach zacienionych są zbyt „wyciągnięte”). Wymaga gleby próchniczej, dość żyznej, przepuszczalnej o odczynie kwaśnym. Idealna na kwietniki, do obsadzania skrzynek balkonowych, mis czy na cmentarz.

 
Tak wyglądają oferowane sadzonki:
 
 

Zapisz

Zapisz

Uprawa:

Begonie  należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.0 - 6.0, na półcienistym lub słonecznym stanowisku . Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia roślin, chociaż begonia toleruje okresowe niedobory wody.

 

Nawożenie:

Efektywne nawożenie powinno się podzielić na 2 etapy. Najpierw do momentu kwitnienia, stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Po zakwitnięciu roślin , zaczynamy nawozić nawozem GARDENPLANT DO KWITNĄCYCH  w takiej samej dawce. W ten sposob uzyskamy rośliny obficie kwitnące o intensywnym wybarwieniu.

 

Choroby i szkodniki:

 

Mszyce

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Przędziorki

W celu ich zwalczenia , należy opryskać rośliny jednym z preparatów: Confidor , Vertimec , Nissorun , Ortus , zwracając szczególną uwagę na dokładne pokrycie dolnej strony liści.

Zapisz

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Dostawa następnego dnia 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...