Bacopa biała


Bakopa Sutera to jednoroczna roślina, która od wielu lat zyskuje uznanie wśród ogrodników i amatorów. Jej drobne kwiaty i pędy upiększają każdą przestrzeń. Idealna jako roślina okrywowa lub do nasadzeń w donicach i skrzynkach wiszących.
Sadzonki wysyłamy od 27.03 lub we wskazanym nam po zakupie terminie.

Więcej szczegółów

cena: 9.00 zł brutto


Do darmowej dostawy brakuje 350.00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 350.00 zł

170

Nowy


Więcej informacji

 

Bakopa to roczna roślina, która od wielu lat zyskuje uznanie wśród ogrodników i amatorów. Jej drobne kwiaty i pędy składają się na piękny widok, który ożywia każdą przestrzeń.

Kwiaty pojawiają się na roślinie od maja do października. Długie pędy wyglądają szczególnie pięknie, gdy zwisają z brzegu doniczki, sięgając nawet do 60 cm. Bakopa Sutera pochodzi z Afryki Południowej i pojawiła się na naszym rynku stosunkowo niedawno. Doskonale pasuje do innych roślin w doniczkach. Jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie trzeba usuwać przekwitłych kwiatów, co czyni ją łatwą rośliną balkonową i doniczkową.

Bakopa Sutera preferuje wschodnie lub zachodnie położenie. Im bardziej słoneczna jest pozycja, tym więcej należy podlewać roślinę. Gleba nie powinna wysychać, ponieważ liczne kwiaty zaczynają szybko więdnąć. Jeśli chodzi o podłoże, bakopa jest mniej wymagająca. W rzeczywistości wystarczy jej zwykła ziemia ogrodowa. Lepiej jednak użyć lekko kwaśnej gleby o podwyższonej zawartości gliny, ponieważ rośliny nie znoszą stresu związanego z suszą. Nawożenie nawozami płynnymi wykonujemy raz w tygodniu. Bakopę można również przetrzymać w chłodnym i jasnym miejscu przy temperaturze 5-15°C."

 

Tak wyglądają oferowane sadzonki: