Poziomka 'Tubby Red'


Poziomka stale owocująca , od czerwca do października. Dobrze rosnąca , o niskich rozłogach. Wykształca duże , smaczne owoce o spiczastym kształcie.

Więcej szczegółów

cena: 2,80 zł bruttoNowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


 

 

 

    sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paz lis gru
owocowanie           o o o o o    
stanowisko   słoneczne, półcień
wysokość   1,5m
pH ziemi   6.0 - 6.5
ilość roślin   cztery na donicę balkonową 60cm

 

Jest to odmiana owocująca od końca maja aż do przymrozków. Nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji. Charakteryzuje się obfitym owocowaniem. Bardzo aromatyczna, owocująca aż do późnej jesieni. Odmiana mrozoodporna, przezimuje w przypadku uprawy w gruncie. Idealna do uprawy w doniczkach, pojemnikach wiszących, rabatach.
Tak wyglądają oferowane sadzonki:

Zapisz

Uprawa:

Poziomki należy posadzić w substrat torfowy o odczynie 5.5 - 6.0, na słonecznym stanowisku , w półcieniu i cieniu owocowanie będzie mniejsze a owoce będą kwaśniejsze. Nie powinno się dopuszczać do przesuszenia i przelania roślin. Podłoże powinno być cały czas wilgotne.

 

Nawożenie:

Do nawożenia stosujemy nawóz GARDENPLANT UNIWERSALNY  w ilości 1g/litr (1 łyżeczka/5litrów) przy każdym podlaniu. Niedobory składników pokarmowych, zwłaszcza przy uprawie w skrzynkach i donicach istotnie wpłyną na smak owoców.

 

Choroby i szkodniki:

 

Mszyce

 

 

 

Szkodnika można zwalczyć stosując oprysk jednym z preparatów: Mospilan , Pirimor lub Karate Zeon.

 

Szara pleśń

 

Fungicydami polecanymi do zwalczania szarej pleśni są:

-Rovral Flo 255SC

-Mythos 300 SC

Zabiegi należy wykonywać począwszy od początku kwitnienia (10% kwiatów znajduje się w fazie białego pąka) i kontynuować je co 5-7 dni aż do momentu , gdy z 10% kwiatów opadną płatki korony. Skuteczność zabiegów zależy w dużej mierze od dokładności ich wykonania. Szczególnie ważne jest, aby ciecz dotarła do wnętrza krzaka i pokryła rozwijające się kwiaty.

 

Zapisz

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Free!
Kurier Kurier Dostawa następnego dnia 22,00 zł
Okazje.info
Pobieranie danych...